Közel kilencmilliárd dollárt kell befizetniük a csődalapba a bankoknak a tavaszi bankpánik miatt
Két jelentős pénzintézet ment csődbe idén tavasszal, amely kiürítette az állami betétbiztosítási alapot.
Két jelentős pénzintézet ment csődbe idén tavasszal, amely kiürítette az állami betétbiztosítási alapot.
10 órán belül 42 milliárd dollárt vettek ki a bankból, azaz minden másodpercben egymilliót.
Egy észak-karolinai bank a vevő, amely több mint 20 becsődölt bankot vett már meg.
A First Citizens BancShares és a Valley National Bancorp is szívesen megvásárolná a legutóbbi pénzügyi válságot összeomlásával elindító Silicon Valley Bank-et.
A svájci Credit Suisse és az amerikai Silicon Valley Bank megroppanása után hivatalos hazai források sietősen megjegyezték, hogy a magyar bankrendszer és a gazdaság kiváló egészségnek örvend, ám a helyzet, egyebek közt a történéseknek a forintra gyakorolt hatása, nem éppen ezt mutatja. Nem meglepő módon a befektetők sem nyugodtak.
A két svájci óriásbank kényszerfúziója és a két közepes méretű amerikai pénzintézet összeomlása eltérő okokra vezethető vissza, de a piaci feszültséget a Fed pénzszórása készítette elő, és a radikális kamatemelése robbantotta be.
Minimális, 0,25%-os kamatemelést vár a Fedtől a szakértők többsége, akik arra mutatnak rá, hogy globális bankválságot indíthat el, ha sokáig folytatja a szigorítást a jegybank szerepet betöltő szervezet az Egyesült Államokban.
Az Egyesült Államok történetének második legnagyobb bankcsődjének európai hatásai bebizonyították, hogy a 2008-as - szintén az USA-ból induló - bankválsághoz hasonló eseménysorozat az EU-ban már nem fordulhat elő - vélik az EU bankszektorát felügyelő vezetők.
Mit jelent nekünk az, hogy egy amerikai meg egy svájci bank összeomlik? Miért figyelte a világ rémülten a Credit Suisse agóniáját? Egyáltalán hogyan történhetett meg ilyesmi egy stabil óriásbanknál? És miért nem lehet egyszerűen hagyni bedőlni? A Fülke adásában Nagy Iván László Gyükeri Mercédesszel és Sztojcsev Ivánnal beszélgetett.
Bogár László korábbi államtitkár szerint a parasztfelkelés vezetője volt a legpusztítóbb ügynök.
Az utóbbi napok amerikai bankcsődjei óta 460 milliárd dollárral zuhant a banki részvények globális piaci értéke - áll a Financial Times szombati összesítésében.
Rég nem látott pánikhangulat alakult ki a bankpiacokon. Amerikából indult, most Svájcban tart, hazánkban egyelőre csak az OTP tőzsdei árfolyamán és a forint gyengülésén keresztül érzékelhető. Mit jelent egy bankcsőd, hogyan következik be, és miként kezelhető, illetve szükséges-e bármit is tenni az „átlagembernek”? Sándorfi Balázs, a Bankmonitor alapító ügyvezetője elemzi a helyzetet.